Płatek śniegu #5


Poziom: Średni
Czas: 30 minut
Materiały: włóczka lub kordonek 
Przy wykonaniu z włóczki gwiazdkę można zastosować jako serwetkę.
6 o. łańcuszka, o. ścisłe z pierwszym oczkiem - tworzymy pierścień.
Rząd 1: 3 o. łańcuszka. 2 słupki w pierścieniu. 6 o. łańcuszka, o. ścisłe w szóstym oczku od szydełka. *3 słupki w pierścieniu. 6 o. łańcuszka,  o. ścisłe w szóstym oczku od szydełka  . Powtarzamy od * jeszcze 4 razy. o. ścisłe z początkiem rzędu. Powinniśmy mieć 6 pętli z 6 oczek łańcuszka.

Rząd 2: o. ścisłe w kolejnym słupku. 3 o. łańcuszka. 2 słupki w pętelce z 6 oczek, 5 o. łańcuszka, 2 słupki w tej samej pętelce *Pomiń jeden słupek. Słupek w kolejnym słupku. Pomiń kolejny słupek. 2 słupki w pętli z 6 oczek, 5 oczek łańcuszka, 2 słupki w tej samej pętli. Powtarzamy od *dookoła. O. ścisłe z 3 oczkiem łańcuszka z początku rzędu 2.

Rząd 3: 3 o. łańcuszka. Pomiń 2 słupki. *(Słupek, 3 o. łańcuszka, słupek, 5 o. łańcuszka, słupek, 3 o. łańcuszka, słupek) w pętelce z 5 oczek. Pomiń 2 słupki. słupek w słupku pomiędzy ramionami. Powtarzamy od * dookoła. O. ścisłe z górnym oczkiem łańcuszka z początku okrążenia.

Rząd 4: 3 o. łańcuszka. ( półsłupek, słupek, 3 o. łańcuszka, słupek, 3 o. łańcuszka) w pętelce z 3 oczek.(słupek, 5 o. łańcuszka, słupek 3 o. łańcuszka) w pętelce z 5 oczek (słupek, 3 o. łańcuszka, słupek, półsłupek) w pętelce z 3 oczek. 3 o. łańcuszka, *półsłupek w słupku pomiędzy ramionami.  3 o. łańcuszka. ( półsłupek, słupek, 3 o. łańcuszka, słupek, 3 o. łańcuszka) w pętelce z 3 oczek.(słupek, 5 o. łańcuszka, słupek 3 o. łańcuszka) w pętelce z 5 oczek (słupek, 3 o. łańcuszka, słupek, półsłupek) w pętelce z 3 oczek. 3 o. łańcuszka, * dookoła. Łączymy o. ścisłym z podstawą 3 oczek łańcuszka z początku rzędu.
Odcinamy nitkę z zapasem i ukrywamy końcówki w robótce.