Lampion

Poziom: średni 
Czas: 1 godzina
Materiały: włóczka, słoik
Czas zależny od wielkości lampionu
Poradnik wykonany z okazji przekroczenia 500 widzów. Bardzo wam dziękuję za to że jesteście, gdyby nie wy kanał prawdopodobnie już by nie istniał. Bardzo cieszy mnie również fakt że staracie się współtworzyć poradniki podsyłając pomysły, oraz pisząc uwagi na temat już istniejących filmików. Jeszcze raz wielkie dzięki: szydełka w dłoń i do dzieła.... !
PISEMNA INSTRUKCJA:
Rząd 1: Wykonujemy łańcuszek o liczbie oczek podzielnej przez 4, tak aby opasał on ściśle słoik. Łączym o. ścisłym z pierwszym oczkiem.
Rząd 2:  3 o. łańcuszka (pierwszy słupek). Słupek w każdym oczku łańcuszka dookoła. Na koniec rzędu o. ścisłe z 3 oczkiem łańcuszka z początku okrążenia.
Rząd 3:  3 o. łańcuszka (pierwszy słupek) . 3 słupki w tym samym oczku. Pomijamy 3 oczka *4 słupki w jednym oczku, pomijamy 3 oczka* powtarzamy do końca rzędu. Łączymy o. ścisłym z 3 oczkiem łąńcuszka z początku rzędu.
Rząd 4-X: O. ścisłe w pierwszym słupku, półsłupek po środku zestawu z 4 słupków, 2 o. łańcuszka (1 słupek). 3 dodatkowe słupki w tym samym miejscu, *Przechodzimy do środka kolejnego zestawu i wykonujemy 4 słupki* powtarzamy do końca rzędu. O. ścisłe z 2 oczkiem łańcuszka na początku rzędu.
Wykonujemy kolejne okrążenia aż osiągniemy pożądaną wysokość.
Rząd 5:  O. ścisłe w pierwszym słupku, półsłupek po środku zestawu z 4 słupków, 2 o. łańcuszka (1 słupek). 5 dodatkowych słupków w tym samym miejscu, *Przechodzimy do środka kolejnego zestawu i wykonujemy 6 słupków* powtarzamy do końca rzędu. O. ścisłe z 2 oczkiem łańcuszka na początku rzędu.

Uwagi: Warto co kilka rzędów sprawdzać czy robótka pasuje na nasz stelaż, może się zdarzyć że będzie ona za ciasna lub za luźna.